k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


  ✧ZASNI SE✧

  ✧ Díky odběru emailů Snilky Ti žádná novinka neunikne - články, nadcházející akce, společná setkání, zajímavé články, tipy, afirmace, motivace a inspirace a mnohé další! ✧ Těším se na Tebe!

   Search

   snilka.cz

   Snová terapie

   Stalo se Vám, že jste měli nějaké rozhodování nebo trápení, nad kterým jste velmi přemýšleli, ale ne a ne se pohnout z místa dál?
   Bloumali jste sklíčeně jako tělo bez duše. A pak přišel někdo blízký a řekl Vám:
   “Ráno moudřejší večera.”
   “Vyspi se na to.”
   “Čas rány zahojí.”

   A vskutku, měl pravdu! Tušíte proč?
   Náš každodenní spánek totiž funguje jako snová terapie.🌜✨

   REM fáze spánku – ta, během níž sníme, totiž zmírňuje emocionální bolest a psychické stavy, jako jsou stresové a psychicky náročné situace nebo traumata. Takže pokud jste prožívali během dne něco pro Vás psychicky náročného, ať už to byl nepříjemný zážitek nebo těžké dilema rozhodování, spánek, tedy jeho snový část Vám velmi ulehčila. Ale jak je to všechno možné?

   Během spánku jsou naše zážitky, vstřebané za dne, zpracovávány v klidném a bezpečném a ničem nerušeném prostředí naší hlavy, resp. našeho mozku. Ten funguje na plné obrátky – aktivují se mozkové struktury zaměřené na emoce a paměť. Současně svým tříděním zážitků, začleňováním je do paměti a zpracovávání emociálně náročných situací pro nás připravuje bezpečné prostředí následujícího dne. Takové, v němž jsme chránění před emočním přetížením, takové, kde můžeme znovu čerpat nové emoce a zážitky, aniž bychom jimi byli z předchozích dnů přehlceni k zbláznění.

   Leave
   a comment

   You don't have permission to register
   X